СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ТА ЕКОНОМІЧНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ЯК ОСНОВА РОЗВИТКУ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.37406/2706-9052-2024-3.13

Ключові слова:

альтернативі джерела енергетики, екологія, екологічна безпека, енергетичний менеджмент

Анотація

Метою написання статті є необхідність обґрунтування значення соціально-економічних аспектів та екологічних взаємовідносин, що стали основою для розвитку та становлення альтернативної енергетики в сучасних умовах на теренах Європейського Союзу та України. Альтернативна енергетика, яка охоплює джерела енергії, що не використовують традиційні викопні пального, має величезне значення для екології. Перш за все, альтернативні джерела енергії, такі як сонячна, вітрова, гідроелектрична та геотермальна, значно зменшують викиди парникових газів, які є основними винуватцями глобального потепління. Традиційні джерела енергії, такі як вугілля, нафта та природний газ, при їх спалюванні викидають величезну кількість вуглекислого газу (CO2) та інших забруднюючих речовин, які негативно впливають на атмосферу і клімат. Сонячна енергія, отримується шляхом перетворення сонячного світла на електричний струм за допомогою сонячних панелей. Вітрова енергія використовує силу вітру для генерації електрики через вітрові турбіни. Обидва ці джерела енергії є практично безвідходними і не забруднюють атмосферу, що робить їх екологічно чистими. Також варто зазначити, що забруднені продуктами життєдіяльності людини території також можуть бути очищені завдяки організованим переробним пунктам, які надаватимуть сировину для станцій, що перероблятимуть сміття в енергію, яка сьогодні нам так необхідна. З огляду на сучасні умови функціонування енергетичної галузі в Україні, її часткове знищення російським агресором, постає гостре питання відновлення енергетики та спрямування її в напрямку екології.

Посилання

Альтернативна енергетика. Ukraine invest : вебсайт. URL: https://ukraineinvest.gov.ua/industries/energy/alternativeenergy/.

Бялковська О. А., Гук Я. С., Сікора О. О., Бойко О. С. Аналіз впливу альтернативної енергетики на розвиток сільських територій. Подільський вісник: сільське господарство, техніка, економіка / ЗВО «ПДУ». Кам’янець-Подільський, 2024. Вип. 1 (42). С. 69–73.

Бялковська О. А., Сікора О. О. Економічні вигоди від переходу до зеленої енергетики: аналіз світового досвіду. Агросвіт. 2024. № 4. С. 54–60.

Дудзяк О. Вплив енергетичної ситуації України на добробут сільського населення. Формування ринкових відносин в Україні. 2019. № 1. С. 151–156.

Квач Я. П., Фірсова К. В., Борісова О. Г. «Зелена економіка»: можливості для України. Глобальні та національні проблеми економіки. 2015. Вип. 6. С. 52–56.

Маляренко В. А. Енергетика і навколишнє середовище. Харків : САГА, 2008. 364 с.

Напрями розвитку альтернативних джерел енергії: акцент на твердому біопаливі та гнучких технологіях його виготовлення : монографія / О. С. Полянський та ін. ; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2017. 136 с.

Management of the Biofuel Production Development on the Basis of Scenario Planning / Kuznetsova I. et al. Environmental Research, Engineering and Management. 2020. Vol. 76, № 3. Р. 35–46. URL: https://erem.ktu.lt/index.php/erem/article/view/25681.

Pearce D., Markandya A., Barbier B. E. Blueprint for a green economy. London : Earthscan, 1989. 192 p.

Sustainable development of rural areas: strategy and conceptual frame work (Ukrainian case) / Sava A. et al. Independent Journal of Management & Production (IJM&P). 2020. Vol. 11, № 9. P. 2325–2340. https://doi.org/10.14807/ijmp.v11i9.1433.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-09-30