ТЕСТУВАННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ СТУДЕНТІВ ПРИ ВИКЛАДАННІ ЗАГАЛЬНОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
DOI:
https://doi.org/10.37406/2521-6449/2024-1-2Ключові слова:
тестування, оцінювання, тестові завдання, навчання, здобувачі вищої освіти, загальноосвітні дисципліниАнотація
У даній науковій роботі детально аналізується роль тестування в формуванні та оцінюванні навчальних досягнень студентів, а також вплив технологій на підвищення об’єктивності та надійності цього процесу. У роботі розглядаються сучасні методи створення тестових завдань, їхня роль у формуванні ключових компетентностей, а також використання тестів у різних формах навчання, значення тестування як ефективного інструменту для визначення рівня засвоєння студентами навчального матеріалу. В рамках аналізу тестування та оцінювання навчальних досягнень у вищій освіті детально розглядається процес конструювання тестових завдань з урахуванням вимог сучасних педагогічних технологій у процесі викладання загальнотехнічних дисциплін Обговорюються питання ефективного використання тестів для вимірювання рівня засвоєння знань, навичок і навичок. Здійснюється аналіз викликів та переваг використання тестів та розглядаються можливості їх вдосконалення для кращого визначення навчальних досягнень здобувачів вищої освіти. Дослідження також враховує перспективи застосування новітніх технологій у сфері тестування та їх вплив на підвищення об’єктивності та релевантності оцінювання. Висновки та рекомендації можуть бути корисними для педагогів та викладачів, які цікавляться вдосконаленням систем оцінювання та використанням тестових технологій у вищій освіті. У статті проаналізовано питання тестування, насамперед педагогічного, як способу вимірювання, оцінювання успішності навчання. Особлива увага приділяється розвитку об’єктивних методів оцінювання, які враховують не лише теоретичні знання, але й практичні навички та критичне мислення. У статті аналізуються виклики, з якими стикаються вищі навчальні заклади при впровадженні сучасних методів тестування, а також пропонуються рекомендації щодо вдосконалення цього процесу з метою забезпечення якісної освіти та відповідності навчальних програм потребам сучасного ринку праці. У статті акцентується на важливості забезпечення справедливого та різноманітного оцінювання, яке враховує індивідуальні особливості студентів та сприяє їхньому розвитку. Висвітлюється роль викладачів у процесі оцінювання та наголошується на необхідності неперервного вдосконалення методів оцінювання для відповідності вимогам сучасної освітньої парадигми.
Посилання
Булах І. Є., Мруга М. Р. Створюємо якісний тест : навч. посібник. Київ : Майстер-клас, 2006. 160 с.
Гуцало Е. У. Система тестових завдань та творчих задач з психології. Модульний контроль знань студентів педагогічного університету : навч.- мет. посібник. Кіровоград : РВВ КДПУ, 2005. 176 с.
Короткий тестологічний словник-довідник/ Упорядник Л. Т. Коваленко. Київ : Грамота, 2008. 160 с.
Методичні рекомендації з організації тестового контролю освітньо-професійної підготовки вчителя. Тернопіль: видавництво ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2004. 100 с.
Болюбаш Я. Я., Булах І. Є., Мруга М. Р., Філончук І. В. Педагогічне оцінювання і тестування. Правила, стандарти, відповідність. Київ : Майстер-клас, 2007. 272 с.
Semenyshena R, Zbaravska L, Chaikovska O., Duhanets V. Interdisciplinary approach to teaching physics to students majoring in agrarian engineering and agronomy. Independent journal of management production. 2019. Vol 10. № 7 (Special Edition PDATU). P. 645–657.
Семенишена Р. В., Шевчук О. В. Значущість технічних дисциплін у процесі професійної підготовленості майбутніх фахівців [Текст]. Науковий часопис Національного університету імені М. П. Драгоманова : збірник наукових праць / М-во освіти і науки України, Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2015. Серія 3 : Фізика і математика у вищій і середній школі, Вип. 20. С. 14-18.
Болюбаш Я. Я., Булах І. Є., Мруга М. Р., Філончук І. В. Педагогічне оцінювання і тестування. Правила, стандарти, відповідність. Київ : Майстер-клас, 2007. 272 с.
Удосконалення змісту й технологій оцінювання якості підготовки майбутніх фахівців відповідно до вимог Європейської асоціації якості освіти : матеріали регіонального науково-практичного семінару / за ред. Г. В. Терещука. Тернопіль: Вид-во ТІШ У ім. В. Гнатюка, 2007. 162 с.
Фігурська Л. В. Технологія конструювання педагогічних тестів: науково-методологічні основи. Удосконалення змісту й технологій оцінювання якості підготовки майбутніх фахівців відповідно до вимог Європейської асоціації якості освіти : матеріали регіонального науково-практичного семінару / за ред. Г.В. Терещука. Тернопіль : Вид-во ТІШУ ім. В. Гнатюка, 2007. С. 127–132.